Spokane County Parks, Recreation & Golf
 
Current Programs
This page lists our current Programs. Click a More Info button for Program details.

Winter Coed Volleyball - Winter 2014
Registration Status: Open
Regular Registration: Monday, October 13, 2014 - Sunday, November 9, 2014
Program Duration: Friday, November 14, 2014 - Friday, February 13, 2015
Regular Registration Cost: $ 395.00 - $ 495.00

2014-15 Winter Basketball League - Winter 2014
Registration Status: Open
Regular Registration: Friday, September 26, 2014 - Friday, November 21, 2014
Program Duration: Monday, December 1, 2014 - Wednesday, March 4, 2015
Regular Registration Cost: $ 700.00

Ugly Sweaty Sweater Tournament - Winter 2014
Registration Status: Open
Regular Registration: Wednesday, October 15, 2014 - Wednesday, December 10, 2014
Program Duration: Monday, December 15, 2014
Regular Registration Cost: $ 45.00

Additional Player Fees - Annual 2013
Registration Status: Open
Regular Registration: Thursday, March 1, 2012 - Monday, January 2, 2023
Program Duration: Tuesday, August 21, 2012 - Monday, January 2, 2023
Regular Registration Cost: $ 10.87 - $ 85.00

 
  • Saturday 11/1
    11:00 AM
    Alpha Q vs Team Fight
    Franklin #2
  • Saturday 11/1
    11:00 AM
    Pretty Boys vs Men of God
    Franklin #3
  • Saturday 11/1
    12:15 PM
    Avalon vs B Knocks
    Franklin #2
  • Saturday 11/1
    12:15 PM
    DBA/GKA Construction vs Team Fight
    Franklin #3
  • Saturday 11/1
    1:30 PM
    B Knocks vs Pretty Boys
    Franklin #2
  • Saturday 11/1
    1:30 PM
    Avalon vs DBA/GKA Construction
    Franklin #3
  • Saturday 11/1
    2:45 PM
    Men of God vs Alpha Q
    Franklin #2
  • Saturday 11/1
    2:45 PM
    Pretty Boys vs DBA/GKA Construction
    Franklin #3
  • Saturday 11/1
    4:00 PM
    Alpha Q vs B Knocks
    Franklin #2
  • Saturday 11/1
    4:00 PM
    Men of God vs Avalon
    Franklin #3
  • Saturday 11/1
    5:15 PM
    Team Fight vs Pretty Boys
    Franklin #2
  • Sunday 11/2
    1:30 PM
    4th Place vs 5th Place
    Franklin #2
  • Sunday 11/2
    1:30 PM
    3rd Place vs 6th Place
    Franklin #3
  • Sunday 11/2
    2:45 PM
    2nd Place vs 7th Place
    Franklin #2
  • Sunday 11/2
    2:45 PM
    1st Place vs G0 Winner
    Franklin #3
  • Sunday 11/2
    4:15 PM
    G0 Winner vs G0 Winner
    Franklin #2
  • Sunday 11/2
    5:30 PM
    G0 Winner vs G0 Winner
    Franklin #2
  • Monday 11/3
    6:15 PM
    Revolver vs Green Machine
    E. Valley #1
  • Monday 11/3
    7:15 PM
    Battalion vs The Spurs
    E. Valley #1
  • Monday 11/3
    8:15 PM
    CHAS vs River City Brewing
    E. Valley #1
  • Tuesday 11/4
    6:15 PM
    Slow and Steady vs Fairchild Falcons
    N. Pines #1
  • Tuesday 11/4
    7:15 PM
    XLBD vs Atlas
    N. Pines #1
  • Tuesday 11/4
    8:15 PM
    Sully's vs Vanderlay Industries
    N. Pines #1