Carroll Recreation
 
YOUTH BASEBALL & SOFTBALL |  7TH & 8TH GRADE BOYS |
select
Standings  
PlaceTeamCoach
 ARCADIA-
 BREDA-
 COMMERCIAL SAVINGS BANKTOM LAING
712-790-7557
 DENNY'S RESTAURANTJERED OLBERDING
712-830-5521
 GLIDDEN-
 HALBUR-
 MANILLA-
 SAC CITY-
 WALL LAKE-
Schedule
DateTimeHomeAwayLocation

Week 1

Wed 5/23 7:00 PM
SAC CITY
COMMERCIAL SAVINGS BANK
Sac City

Week 2

Tue 5/29 6:00 PM
GLIDDEN
DENNY'S RESTAURANT
Glidden
Wed 5/30 6:00 PM
COMMERCIAL SAVINGS BANK
WALL LAKE
BSC Field 7
Wed 5/30 7:30 PM
HALBUR
DENNY'S RESTAURANT
Halbur
Thu 5/31 6:00 PM
GLIDDEN
COMMERCIAL SAVINGS BANK
Glidden
Thu 5/31 7:00 PM
SAC CITY
DENNY'S RESTAURANT
Sac City
Fri 6/1 6:00 PM
COMMERCIAL SAVINGS BANK
BREDA
BSC Field 7

Week 3

Mon 6/4 6:00 PM
DENNY'S RESTAURANT
HALBUR
BSC Field 7
Mon 6/4 7:30 PM
MANILLA
COMMERCIAL SAVINGS BANK
Manilla
Wed 6/6 6:00 PM
DENNY'S RESTAURANT
SAC CITY
BSC Field 7
Wed 6/6 7:30 PM
HALBUR
COMMERCIAL SAVINGS BANK
Halbur
Fri 6/8 6:00 PM
DENNY'S RESTAURANT
COMMERCIAL SAVINGS BANK
BSC Field 7

Week 4

Mon 6/11 6:00 PM
COMMERCIAL SAVINGS BANK
GLIDDEN
BSC Field 7
Mon 6/11 7:00 PM
ARCADIA
DENNY'S RESTAURANT
Arcadia
Tue 6/12 8:00 PM
WALL LAKE
COMMERCIAL SAVINGS BANK
Wall Lake
Wed 6/13 6:00 PM
DENNY'S RESTAURANT
GLIDDEN
BSC Field 7
Wed 6/13 7:00 PM
ARCADIA
COMMERCIAL SAVINGS BANK
Arcadia

Week 5

Mon 6/18 6:00 PM
DENNY'S RESTAURANT
WALL LAKE
BSC Field 7
Tue 6/19 6:00 PM
COMMERCIAL SAVINGS BANK
HALBUR
BSC Field 7
Tue 6/19 8:00 PM
DENNY'S RESTAURANT
BREDA
BSC Field 7
Wed 6/20 6:00 PM
COMMERCIAL SAVINGS BANK
SAC CITY
BSC Field 7
Fri 6/22 6:00 PM
COMMERCIAL SAVINGS BANK
DENNY'S RESTAURANT
BSC Field 7

Week 6

Mon 6/25 6:00 PM
DENNY'S RESTAURANT
ARCADIA
BSC Field 7
Mon 6/25 7:30 PM
BREDA
COMMERCIAL SAVINGS BANK
Breda
Wed 6/27 6:00 PM
COMMERCIAL SAVINGS BANK
ARCADIA
BSC Field 7
Wed 6/27 8:00 PM
WALL LAKE
DENNY'S RESTAURANT
Wall Lake
Fri 6/29 6:00 PM
DENNY'S RESTAURANT
COMMERCIAL SAVINGS BANK
BSC Field 7

Week 7

Mon 7/2 8:00 PM
BREDA
DENNY'S RESTAURANT
Breda
Playoff Schedule
DateTimeGameHomeAwayLocation

Playoff Round 1

Thu 7/5 5:00 PM R1-G1
8th Place
9th Place
Wall Lake

Playoff Round 2

Thu 7/5 7:00 PM R2-G1
1st Place
R1-G1 Winner
Wall Lake
Thu 7/5 9:00 PM R2-G2
2nd Place
7th Place
Wall Lake
Fri 7/6 5:00 PM R2-G3
3rd Place
6th Place
Wall Lake
Fri 7/6 7:00 PM R2-G4
4th Place
5th Place
Wall Lake

Playoff Round 3

Fri 7/6 9:00 PM R3-G1
R2-G1 Winner
R2-G4 Winner
Wall Lake
Sat 7/7 10:00 AM R3-G2
R2-G2 Winner
R2-G3 Winner
Wall Lake

Playoff Round 4 - Championship Round

Sat 7/7 12:00 PM R4-G1
R3-G1 Winner
R3-G2 Winner
Wall Lake
Schedule Revision Date: Wed, May 2, 2012 3:03 PM
Playoff Schedule Revision Date: Wed, May 2, 2012 3:09 PM
 
View Options

Include...
Title(Print Only)
Header
Messages
Standings
Schedule
Week Banding
Games Played
Pending Games
Comments
Byes
Playoff Schedule
Round Banding
QR Code
Print View
* To view the print friendly schedule you may need to enable pop-ups for this site with your browser.
* For proper printing you may need to enable printing of background images with your browser.
Social Share
Easy Link
tmsdln.com/dkx
Download Schedule
* Game schedules may change -- please check web site for changes.
* Outlook 2003 users need to save then import the iCalendar file.