Castle Rock Parks & Recreation
 
Castle Rock Parks & Recreation Newsletter Subscription Form
Complete the information below and then click the Submit button.
First Name
Last Name
Email Address
  If you would also like to get Text Alerts,
please enter your mobile number:
Mobile Number
 Required field
 
Weather Line Updates at 4pm: 303-660-1364
  • Wednesday 7/23
    5:15 PM
    Dark Grey - West vs Royal Blue - Metzler
    DCHS West
  • Wednesday 7/23
    5:15 PM
    Red - Boos vs Yellow - Wolfpack
    Founders #1
  • Wednesday 7/23
    5:15 PM
    Carolina Blue - Enriquez vs Light Grey - DeJong
    Founders #2
  • Wednesday 7/23
    5:15 PM
    Hunter Green - Wiskus vs Gold - Daugherty
    Soaring Hawk
  • Wednesday 7/23
    5:30 PM
    Black - Mike Boeglin vs Chocolate - Matt Coyne
    Bison S1
  • Wednesday 7/23
    5:30 PM
    Forest Green - Will Whitley vs Gold - Ryan Burt
    Bison S2
  • Wednesday 7/23
    5:30 PM
    Dark Grey - Ryan Cunningham vs Charcoal - TJ Feth
    Bison S5
  • Wednesday 7/23
    5:30 PM
    Sunshine - TBA 8 / Keck vs Cobalt Blue - Mick Madsen
    Bison S6
  • Wednesday 7/23
    5:30 PM
    Garnet - Jason Hibbert vs Cobalt Blue - Jared Degenhart
    RRP #1
  • Wednesday 7/23
    5:30 PM
    Light Grey - Bill Trombley vs Light Blue - Amanda Patterson
    RRP #2
  • Wednesday 7/23
    6:15 PM
    Old Guns vs Caught Lookin'
    Metzler Field 4
  • Wednesday 7/23
    6:30 PM
    Forest Green - Michael Zakrzewski vs Orange - Chris Stevenson
    Bison N3
  • Wednesday 7/23
    6:30 PM
    Lime - Jim Milliron vs Cobalt Blue - Jeff Gleason
    Bison S1
  • Wednesday 7/23
    6:30 PM
    Charcoal - Rachelle Nye vs Sapphire - Brent Timm
    Bison S2
  • Wednesday 7/23
    6:30 PM
    Black - Joyce Hanchett vs Carolina Blue - William French
    Bison S5
  • Wednesday 7/23
    6:30 PM
    Grey - Matt Smith vs Tan - Jay Weise
    Bison S6
  • Wednesday 7/23
    6:30 PM
    Navy - Nick Black vs Dark Grey - Ryan Hedrick
    RRP #1
  • Wednesday 7/23
    6:30 PM
    Garnet - William Baca vs Purple - Ted O'Connell
    RRP #2
  • Wednesday 7/23
    6:30 PM
    Gold - Matt Franz vs Sunshine - Ben Trombley
    RRP #5
  • Wednesday 7/23
    6:30 PM
    Light Blue - Greg Thewes vs White - Darren Hille
    RRP #6
  • Wednesday 7/23
    6:40 PM
    Dark Grey - Tobler vs Carolina Blue - Chavira
    DCHS West
  • Wednesday 7/23
    6:40 PM
    Royal Blue - Piscitella vs Yellow - McWhorter
    Founders #1
  • Wednesday 7/23
    6:40 PM
    Gold - Davenport vs Maroon - Hubbell
    Founders #2
  • Wednesday 7/23
    6:40 PM
    Light Grey - Shinkel vs Purple - Sherrets
    Founders #3
  • Wednesday 7/23
    6:40 PM
    Hunter Green - Case vs Red - Gale
    Soaring Hawk
  • Wednesday 7/23
    7:30 PM
    Pitch Slap vs Reds
    Metzler Field 3
  • Wednesday 7/23
    7:30 PM
    Pioneers vs HEI
    Metzler Field 4
  • Wednesday 7/23
    9:00 PM
    HEI vs Pitch Slap
    Metzler Field 3
  • Wednesday 7/23
    9:00 PM
    Pioneers vs Twins
    Metzler Field 4
  • Thursday 7/24
    5:30 PM
    Garnet - Katie Lews vs Light Blue - Mike Paben
    Bison S1
  • Thursday 7/24
    5:30 PM
    Forest Green - Mike Ruth vs Chocolate - Jeff Campbell
    Bison S2
  • Thursday 7/24
    5:30 PM
    Lime - Gina Braidman vs Grey - Scott Knox
    Bison S5
  • Thursday 7/24
    5:30 PM
    Gold - Kevin Cochran vs Maroon - Jim Buie
    Bison S6
  • Thursday 7/24
    5:30 PM
    White - Shauna Earl vs Sapphire - Maison Hughes
    RRP #1
  • Thursday 7/24
    5:30 PM
    Sunshine - Jeremy Fowler vs Royal - Clint Cook
    RRP #2
  • Thursday 7/24
    6:30 PM
    Red - Joe Zydorowicz vs Irish Green - Jeff Schwarzentraub
    Bison N3
  • Thursday 7/24
    6:30 PM
    Orange - Jason Newbold vs Dark Grey - Chance Berndt
    Bison S2
  • Thursday 7/24
    6:30 PM
    Cobalt Blue - Steve Stucky vs Tan - Casey Good
    RRP #1
  • Thursday 7/24
    6:30 PM
    Sky Blue - Justin Weatherwax vs Charcoal - Steven Ferradino
    RRP #2
  • Friday 7/25
    6:15 PM
    Swingers vs Avery Entertainment
    Metzler Field 1
  • Friday 7/25
    6:15 PM
    The Bad News Bears of Elisha vs Plum Creek
    Metzler Field 4
  • Friday 7/25
    6:15 PM
    Big Dawgs vs Rolen
    Metzler Field 2
  • Friday 7/25
    7:15 PM
    Plum Creek vs Unknown
    Metzler Field 1
  • Friday 7/25
    7:15 PM
    The Bad News Bears of Elisha vs Pelo
    Metzler Field 4
  • Friday 7/25
    7:15 PM
    Big Dawgs vs Bazinga
    Metzler Field 2
  • Friday 7/25
    8:15 PM
    Ineligibles vs Super Alpha Wolf Squad
    Metzler Field 1
  • Friday 7/25
    8:15 PM
    Under Dogs vs Pelo
    Metzler Field 4
  • Friday 7/25
    8:15 PM
    Rock Pile vs Bazinga
    Metzler Field 2
  • Friday 7/25
    9:15 PM
    Breaking Bad vs Castle Rockies
    Metzler Field 1
  • Friday 7/25
    9:15 PM
    Under Dogs vs CRBC
    Metzler Field 4
  • Friday 7/25
    9:15 PM
    Castle Rock Adventist vs Rock Pile
    Metzler Field 2
  • Saturday 7/26
    9:00 AM
    Orange - Davis vs White - Zukowski
    Founders #1
  • Saturday 7/26
    9:00 AM
    Maroon - Close vs Gold - Daugherty
    Founders #2
  • Saturday 7/26
    10:30 AM
    White - Crotzer vs Sapphire - Ewoniuk
    Founders #1
  • Saturday 7/26
    10:30 AM
    Orange - Harris vs Purple - Sherrets
    Founders #2
  • Monday 7/28
    5:15 PM
    Red - Gale vs Gold - Davenport
    Butterfield #2
  • Monday 7/28
    5:30 PM
    Black - Mike Boeglin vs Gold - Ryan Burt
    Bison S1
  • Monday 7/28
    5:30 PM
    Light Grey - Bill Trombley vs Cobalt Blue - Jared Degenhart
    RRP #1
  • Monday 7/28
    5:30 PM
    Chocolate - Matt Coyne vs Cobalt Blue - Mick Madsen
    Bison S5
  • Monday 7/28
    5:30 PM
    Dark Grey - Ryan Cunningham vs Forest Green - Will Whitley
    Bison S2
  • Monday 7/28
    5:30 PM
    Charcoal - TJ Feth vs Sunshine - TBA 8 / Keck
    Bison S6
  • Monday 7/28
    5:30 PM
    Light Blue - Amanda Patterson vs Garnet - Jason Hibbert
    RRP #2
  • Monday 7/28
    6:15 PM
    Castle Rockies vs Journeymen 2
    Metzler Field 2
  • Monday 7/28
    6:15 PM
    Pitch Slap vs Church of the Rock
    Metzler Field 4
  • Monday 7/28
    6:30 PM
    Royal Blue - Metzler vs Gold - Daugherty
    Founders #3
  • Monday 7/28
    6:30 PM
    Cobalt Blue - Jeff Gleason vs Sapphire - Brent Timm
    Bison N3
  • Monday 7/28
    6:30 PM
    Forest Green - Michael Zakrzewski vs Carolina Blue - William French
    Bison S1
  • Monday 7/28
    6:30 PM
    Tan - Jay Weise vs Orange - Chris Stevenson
    Bison S2
  • Monday 7/28
    6:30 PM
    Lime - Jim Milliron vs Chocolate - Jeremy Bennington
    Bison S5
  • Monday 7/28
    6:30 PM
    Charcoal - Rachelle Nye vs Grey - Matt Smith
    Bison S6
  • Monday 7/28
    6:30 PM
    Navy - Nick Black vs Light Blue - Greg Thewes
    RRP #1
  • Monday 7/28
    6:30 PM
    Garnet - William Baca vs Gold - Matt Franz
    RRP #2
  • Monday 7/28
    6:30 PM
    Dark Grey - Ryan Hedrick vs White - Darren Hille
    RRP #5
  • Monday 7/28
    6:30 PM
    Sunshine - Ben Trombley vs Purple - Ted O'Connell
    RRP #6
  • Monday 7/28
    6:40 PM
    Maroon - Hubbell vs Dark Grey - Tobler
    Butterfield #2
  • Monday 7/28
    7:15 PM
    Bombers vs GB4L
    Metzler Field 1
  • Monday 7/28
    7:15 PM
    Journeymen 3 vs Mares Video Productions
    Metzler Field 2
  • Monday 7/28
    7:15 PM
    Horizon Hardwood vs C3 Bombers
    Metzler Field 4
  • Monday 7/28
    8:15 PM
    Crush vs Journeymen 3
    Metzler Field 2
  • Monday 7/28
    8:15 PM
    Journeymen I vs The A-Men
    Metzler Field 4
  • Monday 7/28
    9:15 PM
    Mashers vs NCF
    Metzler Field 2
  • Monday 7/28
    9:15 PM
    Injured Reserve vs Wall Aces
    Metzler Field 4
  • Tuesday 7/29
    6:30 PM
    Light Grey - Shinkel vs Royal Blue - Piscitella
    Founders #3
  • Tuesday 7/29
    6:30 PM
    Carolina Blue - Chavira vs Hunter Green - Case
    Founders #1
  • Tuesday 7/29
    6:30 PM
    Dark Grey - West vs Red - Boos
    Founders #2