Weather related closures:
Sunday Men's Comp BB @ RVHS - 1/21
Simms Street 
Outdoor Pickleball Courts - 1/21

Schedules

  • Winter I '18
      • Indoor Adult Volleyball - Session II
  • Winter '18
      • AAHL Winter 2018
      • Adult Basketball
      • Indoor Pickleball League - Session II
      • Thursday Women's Indoor Soccer
      • Youth Winter Indoor Soccer League
  • Jan '18
      • AAHL Thursday Lunch Leagu
  • Annual '17
      • Youth Basketball 2017/2018
  • Fall '17
      • Apex Adult Hockey League - Fall 2017
  • Winter '17
      • Friday Indoor Soccer
      • Monday Indoor Soccer
      • Sunday Coed Indoor Soccer
      • Tuesday Coed Indoor Soccer
      • Wednesday Coed Indoor Soccer

Apex PRD

Ice Arena Links


Calendar

  • Monday 1/22
    5:10 PM
    2 Express vs 3 Droppin' Like Flies
    South Field  
  • Monday 1/22
    6:00 PM
    5 Goal Diggers vs 3 Big Red
    North Field  
  • Monday 1/22
    6:00 PM
    8 SWATT vs 9 Team Dominos
    South Field  
  • Monday 1/22
    6:15 PM
    2 Flying J's vs 3 iBump, iSet, iSpike
    Arvada K8 Ct 1  
  • Monday 1/22
    6:15 PM
    5 Misfits vs 1 A New Team
    Arvada K8 Ct 2  
  • Monday 1/22
    6:50 PM
    7 Soccertopia vs 1 Barely Legal
    North Field  
  • Monday 1/22
    6:50 PM
    6 We Are A Wreck vs 1 Dream Team
    South Field  
  • Monday 1/22
    7:00 PM
    4 Quakers vs 2 Flying J's
    Arvada K8 Ct 1  
  • Monday 1/22
    7:00 PM
    1 A New Team vs 3 Forfeit
    Arvada K8 Ct 2  
  • Monday 1/22
    7:40 PM
    6 Hard Foul vs 2 3 Left Feet
    North Field  
  • Monday 1/22
    7:40 PM
    4 Playing For 5th vs 5 The Tank
    South Field  
  • Monday 1/22
    7:45 PM
    4 Quakers vs 1 Floorplay
    Arvada K8 Ct 1  
  • Monday 1/22
    7:45 PM
    2 Flounderin' Round vs 3 Forfeit
    Arvada K8 Ct 2  
  • Monday 1/22
    8:30 PM
    6 New Kids on the Block vs 7 Sloppy sets
    Arvada K8 Ct 1  
  • Monday 1/22
    8:30 PM
    4 Net Assets vs 2 Flounderin' Round
    Arvada K8 Ct 2  
  • Monday 1/22
    8:30 PM
    3 Iguana Trauma vs 6 Prohibition
    South Field  
  • Monday 1/22
    8:30 PM
    6 Mile Hi FC vs 4 GeriHatTricks
    North Field  
  • Monday 1/22
    8:45 PM
    Cheapskates vs ClusterPucks
    East Rink  
  • Monday 1/22
    9:00 PM
    Crude vs Grizzlies
    West Rink  
  • Monday 1/22
    9:20 PM
    4 Man Down United vs 5 Poultry in Motion
    South Field  
  • Monday 1/22
    9:20 PM
    8 Sloan's Lake FC vs 2 Freeballers
    North Field  
  • Monday 1/22
    10:10 PM
    3 Ignitors vs 4 The Little Rascals
    South Field  
  • Monday 1/22
    10:10 PM
    1 Forza vs 5 Here for the beer
    North Field  
  • Monday 1/22
    10:15 PM
    Sunnyvale Samsquanches vs Broomcats
    East Rink  
  • Monday 1/22
    10:30 PM
    Otters vs Jedi Knights
    West Rink  
  • Monday 1/22
    11:00 PM
    6 Ninja Turtles vs 2 FC Shoreliners
    South Field  
  • Monday 1/22
    11:00 PM
    7 Power Pokes vs 3 Front Rangers FC
    North Field  
  • Tuesday 1/23
    2:00 PM
    3 Leeper vs 4 Wells/Castor
    Apex East (1)  
  • Tuesday 1/23
    2:00 PM
    5 The Grammy's vs 4 PnE's
    Apex East (2)  
  • Tuesday 1/23
    2:00 PM
    6 Almost Awesome vs 3 Natural Blondes
    Apex Aux Ct 1  
  • Tuesday 1/23
    2:00 PM
    6 Pickled Divas vs 4 Purple Pickle Beaters
    Apex Aux Ct 2  
  • Tuesday 1/23
    2:45 PM
    1 Newton/Gifford vs 3 Leeper
    Apex East (1)  
  • Tuesday 1/23
    2:45 PM
    5 The Grammy's vs 2 Kitchen Magic
    Apex East (2)  
  • Tuesday 1/23
    2:45 PM
    6 Almost Awesome vs 1 J. Dot & Cho Cho
    Apex Aux Ct 1  
  • Tuesday 1/23
    2:45 PM
    2 Mama Mia's vs 3 Pickle Pals
    Apex Aux Ct 2  
  • Tuesday 1/23
    3:30 PM
    2 D&M vs 1 Newton/Gifford
    Apex East (1)  
  • Tuesday 1/23
    3:30 PM
    1 JV's vs 5 Smith & Bethel
    Apex Aux Ct 2  
  • Tuesday 1/23
    6:00 PM
    2 DHP vs 3 Old & In The Way
    South Field  
  • Tuesday 1/23
    6:50 PM
    3 Fireballs vs 8 Shark Attack
    North Field  
  • Tuesday 1/23
    6:50 PM
    2 Barcelona DF vs 7 Your Face
    South Field  
  • Tuesday 1/23
    7:30 PM
    Cobra Kai vs Wet Cement
    East Rink  
  • Tuesday 1/23
    7:40 PM
    5 Holy Snikes vs 3 DBA Tesla
    South Field  
  • Tuesday 1/23
    7:40 PM
    6 Who Brought Orange Slices? vs 2 Danger Zone
    North Field  
  • Tuesday 1/23
    8:30 PM
    1 Keeper Enrichment vs 2 Oak St FC
    North Field  
  • Tuesday 1/23
    8:30 PM
    3 Outlaws vs 6 Slow Motion
    South Field  
  • Tuesday 1/23
    9:00 PM
    Free Beer vs Bad Boys
    East Rink  
  • Tuesday 1/23
    9:00 PM
    Cavemen vs Regulators
    West Rink  
  • Tuesday 1/23
    9:20 PM
    5 Martin Martin vs 6 Sexy Commotion
    North Field  
  • Tuesday 1/23
    9:20 PM
    3 FC Shoreliners vs 5 Panda
    South Field  
  • Tuesday 1/23
    10:10 PM
    7 Hott Mess vs 5 Goal Diggers
    South Field  
  • Tuesday 1/23
    10:10 PM
    4 Misfit Family vs 7 Flying Wombats
    North Field  
  • Tuesday 1/23
    10:30 PM
    Agents vs Skanks
    East Rink  
  • Tuesday 1/23
    10:30 PM
    Iceaholics vs Wolfpack
    West Rink  
  • Tuesday 1/23
    11:00 PM
    8 Moldie Oldies vs 4 Footloose
    South Field  
  • Tuesday 1/23
    11:00 PM
    1 Ballers FC vs 6 The Goodwill Effect
    North Field  
  • Wednesday 1/24
    6:00 PM
    4 LiL Donkeys 2.0 vs 7 Shart Week
    South Field  
  • Wednesday 1/24
    6:15 PM
    5 Swing Away vs 8 Myrtle
    Arvada K8 Ct 1  
  • Wednesday 1/24
    6:15 PM
    2 Four Play vs 1 Back Together Again
    Arvada K8 Ct 2  
  • Wednesday 1/24
    6:50 PM
    2 LMFAOWJO vs 4 Oh No! You Again
    North Field  
  • Wednesday 1/24
    6:50 PM
    1 We Want The D vs 2 Inglorious Goaltenders
    South Field  
  • Wednesday 1/24
    7:00 PM
    1 Brucies vs 2 Four Play
    Arvada K8 Ct 1  
  • Wednesday 1/24
    7:00 PM
    4 Ms. Fits vs 3 Free Agents
    Arvada K8 Ct 2  
  • Wednesday 1/24
    7:40 PM
    1 Anaconda Squeeze vs 5 Reality Check
    South Field  
  • Wednesday 1/24
    7:40 PM
    6 FC Shoreliners vs 5 Sofa King Good
    North Field  
  • Wednesday 1/24
    7:45 PM
    6 Team Advil vs 3 Guilty Pleasures
    Arvada K8 Ct 1  
  • Wednesday 1/24
    8:30 PM
    8 BLK Sports Bra vs 2 Christian Mingle FC
    North Field  
  • Wednesday 1/24
    8:30 PM
    7 Stone Lion FC vs 3 Get Lucky
    South Field  
  • Wednesday 1/24
    8:30 PM
    7 Whoops vs 4 Mile High Hops
    Arvada K8 Ct 1  
  • Wednesday 1/24
    9:20 PM
    6 Fowl PLay vs 4 Man Down United
    South Field  
  • Wednesday 1/24
    9:20 PM
    6 Smurfs vs 3 Intentional Touches
    North Field  
  • Wednesday 1/24
    10:10 PM
    5 Kevin No Personal Spacey vs 6 Cubans
    North Field  
  • Wednesday 1/24
    10:10 PM
    3 Happy Feet vs 8 Water Bears
    South Field  
  • Wednesday 1/24
    11:00 PM
    5 Second Half Team vs 3 Holidaily
    South Field  
  • Wednesday 1/24
    11:00 PM
    5 Sloppy Shooters vs 4 Replacements
    North Field  
  • Thursday 1/25
    11:30 AM
    1 vs 2
    East Rink  
  • Thursday 1/25
    6:30 PM
    7 TK Denver Homes vs 8 WFSU
    TRCS  
  • Thursday 1/25
    6:30 PM
    6 Super Girls vs 2 40 Proof
    North Field  
  • Thursday 1/25
    6:30 PM
    1 Barely Legal vs 7 Stingers
    South Field  
  • Thursday 1/25
    7:00 PM
    2 Milo's Mishaps vs 7 Lowballs
    Apex East (2)  
  • Thursday 1/25
    7:00 PM
    5 Leeper vs 8 S&T
    Apex East (1)  
  • Thursday 1/25
    7:20 PM
    6 Sob City vs 2 Church and state
    TRCS  
  • Thursday 1/25
    7:20 PM
    6 Pizzaz vs 2 6 Pk & A Hot Dog
    South Field  
  • Thursday 1/25
    7:20 PM
    8 Victorious Secret vs 6 Snapbacks & Sweatpants
    North Field  
  • Thursday 1/25
    7:30 PM
    6 J&D vs 2 Terminators
    Apex Aux Ct 2  
  • Thursday 1/25
    7:30 PM
    5 Pickled Woods vs 3 Patricks
    Apex Aux Ct 1  
  • Thursday 1/25
    7:45 PM
    10 S&M Picklers vs 3 Troons
    Apex East (1)  
  • Thursday 1/25
    7:45 PM
    4 RyCam vs 9 The Jags
    Apex East (2)  
  • Thursday 1/25
    8:10 PM
    5 Shake N Bake vs 4 Lawn Dogs
    TRCS  
  • Thursday 1/25
    8:10 PM
    4 Hattrick vs 1 2nd String
    South Field  
  • Thursday 1/25
    8:10 PM
    5 Sucking Wind vs 3 Honey Badgers
    North Field  
  • Thursday 1/25
    8:15 PM
    7 Rootizzolo vs 8 Dinks A Lot
    Apex Aux Ct 2  
  • Thursday 1/25
    8:15 PM
    1 Pierce vs 4 Anderson
    Apex Aux Ct 1  
  • Thursday 1/25
    8:30 PM
    6 Mini Pickled Woods vs 11 Lawrence
    Apex East (2)  
  • Thursday 1/25
    8:30 PM
    9 Overserved vs 6 J&D
    Apex East (1)  
  • Thursday 1/25
    9:00 PM
    1 Charge Harder vs 3 Free Agents
    TRCS  
  • Thursday 1/25
    9:00 PM
    4 Mines vs 7 Sugar Lumps
    South Field  
  • Thursday 1/25
    9:00 PM
    5 No Name vs 3 Chicks
    North Field  
  • Thursday 1/25
    9:50 PM
    3 Just Try'na Kick It vs 1 Average At Best
    South Field  
  • Thursday 1/25
    9:50 PM
    2 crooked pinkies vs 5 Scrambled Legs & Achin'
    North Field  
  • Thursday 1/25
    10:40 PM
    5 Shooters vs 6 Softies
    South Field  
  • Thursday 1/25
    10:40 PM
    4 Not Fast Just Furious vs 1 2 FN Old
    North Field  
  • Friday 1/26
    4:45 PM
    1 Denver Kickers vs 3 RCE U9 Academy
    South Field  
  • Friday 1/26
    4:45 PM
    4 Wheatridge High School vs 3 Pomona
    North Field  
  • Friday 1/26
    5:30 PM
    2 Pumas vs 4 Vikings
    South Field  
  • Friday 1/26
    5:30 PM
    6 Pomona JV vs 2 Englewood JV
    North Field  
  • Friday 1/26
    6:20 PM
    3 Flat Footed vs 4 Kickers
    North Field  
  • Friday 1/26
    6:20 PM
    6 Scorpions vs 2 Estudientes Bets
    South Field  
  • Friday 1/26
    7:10 PM
    8 Fat & Furious 2 the ER vs 2Carpe Jugulum
    South Field  
  • Friday 1/26
    7:10 PM
    2 Barcelona DF vs 5 Lenox Avenue Ladybugs
    North Field  
  • Friday 1/26
    8:00 PM
    9 OT vs 1 Dave's Face
    South Field  
  • Friday 1/26
    8:00 PM
    4 Leones FC vs 1 Benchwarmers
    North Field  
  • Friday 1/26
    8:50 PM
    6 Black Lions vs 4 Fc. Chivas
    South Field  
  • Friday 1/26
    8:50 PM
    5 Los Verrakos vs 3 HDT
    North Field  
  • Friday 1/26
    9:40 PM
    1 A Bunch of Whiners vs 6 We Got The Runs
    North Field  
  • Friday 1/26
    9:40 PM
    1 555 vs 2 Manhairchest United
    South Field  
  • Friday 1/26
    10:30 PM
    7 Vuvuzelas vs 3 Foot Clan
    South Field  
  • Friday 1/26
    10:30 PM
    7 P.O.B. vs 3 Aguila Real
    North Field  
  • Friday 1/26
    11:20 PM
    6 4x4 vs 4 Happy Feet
    South Field  
  • Friday 1/26
    11:20 PM
    8 SALSA vs 11 Man Chest Hair United
    North Field  
    
Get Connected

Get the latest news